SEMPER FIDELIS

          Kościelna Służba Mężczyzn rozpoczęła już swoją działalność w roku 1987, w związku z przygotowaniem do pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Gdańska. Ks. Bp. Ordynariusz Lech Kaczmarek ustanowił Diecezjalną Kościelną Służbę Porządkową, która po zakończeniu pielgrzymki otrzymała nazwę - Kościelna Służba Mężczyzn. Należą do niej praktykujący katolicy, wykazujący nienaganną postawę moralną i wolni od uzależnienia alkoholowego.
          Aktualnie w naszej parafii jest aktywnie posługujących 12 mężczyzn.  Uczestniczą regularnie we Mszy św. niedzielnej, włączają się w liturgię Eucharystii poprzez służenie na Sumie i czytanie lekcji. Jako porządkowi pełnią dyżury podczas uroczystości. Uczestniczą
w comiesięcznych Mszach św. 16 -dnia każdego miesiąca z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych pogłębiają swoje życie duchowe jak również wiedzę religijną przez czytanie Pisma św, czasopism, książek i wyświetlanie filmów religijnych. Pomagają w pracach porządkowych przy kościele, w pracach organizacyjnych przy budowie ołtarzy na Boże Ciało. Uczestniczą w procesji Bożego Ciała zabezpieczając ruch uliczny, dbając o jej sprawny przebieg i dekoracyjny wygląd. Biorą udział w uroczystościach kościelnych w parafii i archidiecezji. Uczestniczyli w organizacji pielgrzymek papieskich. Zawsze biorą udział w pieszej pielgrzymce  do sanktuarium św. Wojciecha w Gdańsku. Moderator p. Julian Brzozowski uczestniczy w każdym miesiącu w spotkaniu diecezjalnym. Członkowie "Semper fidelis" wykonują różne prace przy kościele - konserwacyjne, remontowe, w zależności od wykonywanego zawodu. Zimą pomagają w odśnieżaniu terenu przykościelnego.
Parafialnym opiekunem naszej wspólnoty jest Ks.Proboszcz.

semper fidelis