AKTUALNOŚCI

UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

17 maja w naszym kościele odbyła się uroczystość I Komunii Świętej. Pana Jezusa, po raz pierwszy, do serca przyjęła dziewiątka dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć...


ODSŁONIĘCIE EPITAFIUM ŚW. JANA PAWŁA II

5 maja 2014 r. w naszej parafii odbyło się poświęcenie i odsłonięcie epitafium ku czci św. Jana Pawła II. W środku została umieszczona kartka z taką treścią: "Epitafium św. Jana pawła II Papieża, ufundowane przez wiernych parafii św. Piotra i pawła oraz przez dobroczyńców z innych wspólnot parafialnych. Odsłonięte z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II (27.04.2014 r.) w Watykanie gdy papieżem był Ojciec Święty Franciszek, a Arcybiskupem Metropolitą Gdańskim Sławoj Leszek Głódź. W imieniu parafian epitafium poświęcił ks. prałat Cezary Annusewicz, w imieniu ofiarodawców Elżbieta Sojka. Autorem i wykonawcą jest artysta rzeźbiarz Stanisław Wyrostek oraz Sebastian i Marian Wyrostek.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć...


ŚWIĘTO PIEKARZY I CUKIERNIKÓW

Uroczystość św. Klemensa Dworzaka Patrona Piekarzy i Cukierników (16 marca 2014 r.)

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć...


ORMIAŃSKA MSZA ŚW.

8 marca 2014 r. odbyła się w naszej parafii Msza św. obrządku ormiańsko-katolickiego, której przewodniczył Ks. Rafał Krawczyk
z Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć...

 


WIZYTACJA KANONICZNA

9 marca 2014 r. odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, której przewodniczył Ks. Bp. Wiesław Szlachetka. Według Kodeksu Prawa Kanonicznego powinna odbywać się w każdej parafii co 5 lat. Wizytacja biskupia jest czynnością apostolską, która ukazuje, że Biskup jest fundamentem i znakiem jedności Kościoła diecezjalnego. Stanowi ona również doskonałą okazję do pogłębienia kontaktów z duszpasterzami i wiernymi oraz różnymi wspólnotami modlitewnymi i apostolskimi, działającymi w parafii. Papież Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej "Pastores gregis" zaznacza, że Biskup dzięki osobistym spotkaniu z proboszczem, kapłanami, osobami starszymi, chorymi i ubogimi "najbardziej zbliża się do swojego ludu w sprawowaniu posługi słowa, uświęcania i pasterskiego przewodzenia, wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi, mogąc ofiarować każdemu słowo nadziei". (Pastores gregis, nr 46)
W trakcie wizytacji Ks. Biskup udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć...